Líbí se mi to - protože proto
03. prosince 2018

Odvaha nechat se vidět.
Tvoříš, maluješ, socháš, stavíš domy... S jakým záměrem. Být úspěšný, předvést se a nebo ze srdce.
Když krásno mění svět - cítíme to všichni. Jen se s tím potkáš, jsi tím prostoupený, zasažený.
Zasahujme se svými srdci.
Oslava krásy
Oslava krásna a těch, kteří ji probouzení
Mluvme všemy formami, všemi jazyky, které podporují krásno v nás. Které inspirují a otevírají úžas. Ach - to “aach” hluboké ve výdechu!!!
Ani nevíš proč - a v tom místě, kde nevíš proč odověďani nehledáš. Dítě by řeklo - PROTOŽE PROTO.
Krása, která tě uvnitř tebe dojímá, krása která tě okouzluje. Krása, která tě otevírá. Když nehodnotíš a je ti tak nějak jedno co na to druzí. Kdy tě ani nenapadne to hodnotit a co vlastně.
Kdy tě krása obdaruje?
Jsi v přítomném dojetí, obdarovaný krásnou, která oslovuje…. Pak se někdo objeví a chce to zdůvodnit. "A proč?" ptá se. " A co se ti tohle líbí?"
Někdy to víme…. profesionál řekne - je to dokonalé - v barvách, ve tvarech, v načasování, v dynamice, v plynutí, v harmonii, v souladu, v celistvosti, v detailech…. ale někdy nevíš - nevztahuješ se. A přesto můžeš odpovědět:
Víš, člověče, je to krásné - proč - protože to cítím!!! Tou krásou jsem já a proto ji cítím.
Dojímá mne to. Otevírá mne to. Vhání slzy do očí. Jsem tomu tak přístupný, že s tím rezonuji. Jsem s krásnou v souladu…
Když je krása pro nás tak znatelná, nejsilnější vyjádření je obsaženo ve slově: děkuji!
„Fotograf tvoří světlem - venku i uvniř... a všichni tvoříte světlem své autenticity.”
Děkuji ti malíři, sochaři, básníku, poeto, staviteli, můj muži, synu, dcero, ženo, řemeslníku, muzikante, živote, lásko, komediante… umělče svého života tvoření….
Děkuji všem umělcům - baleťákům, tanečníkům, zpěvákům, mistrům svého konání… výrobcům hudebních nástrojů, grafikům a architektům - kteří tvoříte srdcem. Dbáte krás světa a svého poslání. Nenecháte se zmenšit, osekat a zavřít do šablon, do předpisů a rámců, které omezují. Do forem, které řežou vysílají s’ípy ze stavev a rohů… vy jenž prosazujete plynutí a tvoření a vaše díla podporují život okolo sebe či i v sobě…
Po námaze nádhera
Vy jenž tvoříte ze srdce a nemůžete jinak…. děkuji, že předstupujete před lidi a ukazujete skrze sebe - dokonalost těla, pohybu dechu, souladu… A ta lehkost vyvěrá z vás, i když za ní je mnoho dodin tvrdé přípravy…
Vy fotografovové, kteří zastavíte událost v čase, která ukazuje to před i po… vy jenž kreslíte světlem. A tvoříte skrze světlo v sobě - víte o něm?
Vy jenž zachytíte pomíjivý moment krásy, moment života s jeho hloubkou a pravdivostí…
Vy jenž mne rozesmějete moudrostí myšlenek, hravostí slov, alchymií jazyka a nápady skrytými až za nápady... Vy jenž tvoříte život lehkým...
Vy jenž jste sebou… děkuji
s láskou Monika
DALŠÍ ČLÁNKY
Potkala jsem takového muže
Potkala jsem takového muže. A je to krásné i náročné. Možná dokonce náročnější, než byly všechny vztahy předtím.
Život mi nedal to, co jsem chtěla.
Byla období, kdy jsem měla pocit, že mi bere to nejcennější. Že mi zavírá dveře, které jsem si přála otevřít. Že mi nedává vztahy, po kterých toužím. Že mi bere jistoty, sny i představy o tom, jak by měl vypadat šťastný život.
vztah
Mnoho lidí si myslí, že nejdůležitější pro vztah je komunikace. Jenže většina konfliktů nevzniká z nedostatku slov. Vzniká ve chvíli, kdy přestáváme vidět sebe sama. Ve chvíli, kdy nás ovládne potřeba mít pravdu, obhájit se nebo změnit druhého. Zdravý vztah není o dokonalosti ani o absenci bolesti. Je o schopnosti unést vlastní obrany, slyšet druhého a rozpoznat, co vytváří realita — a co už naše vlastní mysl.
Nenech se mást
Člověk se vždy snaží nalézt vysvětlení toho co viděl. A vše co je mimo dosah měření, co je v oblasti pocitů a vjemů obyčejně považuje za neexistující. A to do té chvíle, než zjistí, co je hybnou silou dějů, které pozoruje.




